Rászántuk magunkat, hogy egyedül tegyük le a padlót? A legkönnyebb burkolatról beszélünk, amivel beboríthatjuk az aljzatot, még se olyan egyszerű munka. Ha nem szakember dolgozik vele, jobb ha utána járunk a padló lerakásának. Talán nem is tudjuk, milyen fontos mérföldkövei vannak, ami felett egy gyakorlatlan ember könnyen elsiklik. Az Ön munkáját szeretnénk megkönnyíteni azzal, hogy ezeket a lépéseket pontokba szedtük. Amennyiben pont lakásfelújításon, padlófrissítésen gondolkodik, de nem szeretne szakembert fizetni, ez a cikkünk Önnek szól. Olvasson tovább és tudja meg a legfontosabb lépéseket, melyekért az otthona is hálás lesz majd!
A laminált padló lerakása a kiválasztással kezdődik
A tökéletes termék kiválasztása talán a legnehezebb kihívás, amivel szembe kell néznünk majd a felújítás során. Fontos, hogy ne féljünk rászánni az időnket a válogatásra és mérlegelésre, ugyanis ez egy életre szóló döntés is lehet. A Festék Csodák kínálatában számos, kiváló minőségű laminált padló közül választhatja ki az Önnek legmegfelelőbb termékeket, méghozzá kiemelten kedvező áron.
Válogasson Egger laminált padlóink közül, melyek különleges tulajdonságaiknak köszönhetően akár a fürdőszobában és konyhában is megállják helyüket. A teljes termékpaletta kapható nálunk, melyet megtekinthet az Egger weboldalán, ezen a linken keresztül. Válassza ki az Önnek legjobban megfelelőt és rendelje meg üzletünkben, értékesítő kollégánkon keresztül!
Tudta, hogy az Egger laminált padlók valódi fából készület, PVC és oldószer mentesek? Kiváló választást jelentenek egy környezettudatos otthonba, nem is beszélve a további előnyeiről. A környezetbarát jelző azonban itt nem ér véget, hiszen EFC-tanúsítvánnyal rendelkező ipari fából vagy fűrésztelepről származó hulladékból (például faforgácsból) készülnek, kötőanyag mentesek, így újrahasznosíthatók. Egyedülálló, autentikus felületük karc-és kopásálló, így akár egy életre szóló döntést jelenhetnek az Ön és otthona számára. A gyönyörű famintázatoknak és finom kőutánzatoknak köszönhetően pedig mindenki megtalálja azt, mi neki legjobban tetszik. Sikerült meggyőznünk arról, hogy a laminált padló lerakásához a legjobb döntést az Egger termékei jelentik?
Térképezzük fel a terepet! – Padlója hálás lesz Önnek
Mielőtt bármihez is hozzákezdenénk, ajánlott alaposan megvizsgálni azt a felületet, melyre majd helyezni fogjuk a padlót. Esetleg szakértő segítséget is kérhetünk ezzel kapcsolatban, mivel nem mindig tudjuk, hogy pontosan mikre kell odafigyelni. Egy tapasztalt szem azonban rögtön ki tudja szúrni a főbb hibákat és tud rá ajánlani megoldást is.
A feltérképezés során nagy segítséget jelenthet egy vízmérték, illetve egy profi aljzatkiegyenlítő is, mely beltéri sík felszínt eredményez, amennyiben nincs egy szintben a talaj. A takarítást azonban nem szabad elfelejteni a kiegyenlítés előtt, fontos, hogy tiszta felületre terítsük le a kiegyenlítőt. Ezen a videón megtekinthető az általunk ajánlott aljzatkiegyenlítő szakszerű alkalmazásának menete:
A felület tisztaságánál csak a munka tisztasága a fontosabb. Egyes termékek gyártói például kifejezetten hangsúlyozzák azt, hogy padlót sose rakhatunk le padlószőnyegre. Csempére, padlólapra megengedett, hiszen általában egy egyenletes és szilárd felületről van szó. A szőnyeg azonban nem alkalmas arra, hogy stabilan megtartsa a laminált padlót, így nem is ajánljuk ezt a megoldást. Amennyiben szembemegyünk a gyártó követelményeivel, akkor a garanciát is elveszíthetjük és a jótállás érvénytelenítésre kerül. Éppen ezért tanácsos felszedni a padlószőnyeget, majd a tiszta felületet aljzatkiegyenlítővel elegyengetni, hogy a laminált padló lerakása nehézségek nélkül megtörténhessen.
Még mindig az előkészülethez tartozik az, hogy felkészítsük a lapokat „lelkileg” arra, hogy igenis ki fogjuk őket csomagolni. Ezt úgy tehetjük meg, hogy bevisszük a csomagokat abba a helyiségbe, ahol majd le lesznek téve, minimum 2 napra. Ezalatt az idő alatt felveszi a szoba hőmérsékletét és megelőzhetjük, hogy a deszkák elvetemedjenek a hirtelen klímaváltozástól. Fontos azt is megjegyezni, hogy ideális esetben a levegő hőmérséklete legyen 18-20 °C között.
Aljzat fóliázása és hangszigetelés
Ha elkészült az alapozás, kiegyenlítés és egy sík, száraz, portalanított felülettel rendelkezünk, jöhet a párazáró fólia. Ennek feladata nem csupán az, hogy a nedvességtől védje meg a padlót, hanem ez biztosítja azt is, hogy a garancia érvényes legyen. Hozzátartozik az aláfóliázás a szakszerű lehelyezéshez és az is fontos, hogy milyen terméket választunk. Ne sajnáljuk a pénzt egy minőségibb fóliára, mivel ez fogja megadni az egész padlónak az alapját, így amennyiben tönkremegy vagy nem látja el megfelelően a funkcióját, ismét szedhetjük fel a padlót és kezdhetünk mindent elölről – duplázva kiadásainkat.
A fóliázás során fontos ügyelni arra, hogy egymással fedésben legyenek a fóliák, majd össze is ragasszuk őket. A fal és aljzat találkozásánál pedig hagyjunk rá a fóliára, melyet később levághatunk, miután felhelyezésre került a laminált padló. Ezen felül elengedhetetlen egy lépészaj csökkentő alátét, melyhez szükségszerű egy alátétlemez beszerzése is, amennyiben padlófűtésünk van. Ez a hangcsillapító polifoam tökéletes választást jelent abban az esetben, ha panellakást szeretnénk felújítani. Az alsó szomszédaink garantáltan hálásak lesznek majd nekünk!
Laminált padló lerakása előtti kicsomagolás és csekkolás
Ha már kialudta magát a lakás legújabb ékessége, ébresszük fel és ellenőrizzük állapotát. A jó márka nem minden esetben garantálja a padló hibátlan állapotát, ugyanis valószínűleg több kézen átment, mint vasárnapi ebéd alkalmával a merőkanál. Mi történik azonban, ha mégis selejtet találunk a készletben? Félre kell tenni a sérült padlódeszkát és fel kell keresni a forgalmazót, ők tudnak nekünk segítséget nyújtani a vásárlást igazoló blokk ellenében.
A laminált padló lerakása
Első körben fontos számolni a dilatációval, ezért a lerakásnál figyelni kell arra, hogy 10-15 mm távolságot hagyjunk a padló és a fal között. Távtartó ékek segítségével érhetjük el azt, hogy a méret ne nőjön vagy csökkenjen az idő során. A laminált padló lerakása elsőnek elég egyszerű feladatnak tűnik, azonban nem mindig egy sétagalopp maga a folyamat. Fontos az, hogy a lapot egészben rakjuk rá a hangcsillapító lemezre és a kiálló része a fal felé nézzen.
Ezt követően illesszük a padlólapokat egymásba 40-50 cm-es eltolással. Ez azt jelenti, hogy a levágott 40 cm-es megmaradt padlólapokat a következő sor indító elemeként használhatjuk fel, így hulladék sem keletkezik. A vágáshoz használhatunk körfűrészt, vagy dekorpír fűrészt is. Az illesztéseket addig folytatjuk, amíg a padló be nem borítja a szobát és el nem érünk a szemben lévő falhoz. Itt a lapokat méretre vágjuk nem megfeledkezve a dilatációs hézagról.
A végső lépés a szegély felhelyezése
Ekkor már eltávolíthatjuk a távtartó ékeket, mivel ezek helyére fogjuk feltenni a szegélyt. A szegélyléceknek nem csupán dekoratív, de praktikus célja is van, hiszen védi a fal sarkait, valamint akár a kábeleket is végig futtathatjuk bennük. A vezeték rejtve marad, nem fog kuszán összegabalyodni a sarokban, mely nem csak bosszantó, de csúnya látványt is nyújt. A szegélyléceket tiplivel vagy ragasztóval tudjuk rögzíteni.
Amennyiben pedig további felújítási segítségre van szüksége, ajánljuk figyelmébe 10 lépéses gyorstalpalónkat, mellyel könnyedén kikerülheti a bosszantó hibákat és sikeresen veheti igénybe a lakásfelújítási támogatást is! Látogasson el hozzánk a Festék Csodák üzletébe és vegye szemügyre személyesen is széles kínálatunkat. Várjuk sok szeretettel nyitvatartási időnkben, vagy akár telefonon is felveheti velünk a kapcsolatot. Értékesítő kollégánk minden felmerülő kérdésére örömmel válaszol és hasznos tanácsokkal is ellátja majd Önt.